wtorek, 29 listopada 2016

Pomoc potrzebującym

 Hej! Dziś przychodzę z dosyć nietypowym postem, bo ma on na celu przedstawienie pewnej akcji społecznej Mateusza Pawłowskiego, absolwenta Technikum Administracyjnego. Jest on osobą niewidomą, która jak widać chętnie niesie pomoc innym, co powinno się podziwiać! Zorganizował on już dwa konkursy plastyczne dla dzieci. W każdym z nich wzięło udział aż 700 osób, to naprawdę ogromna liczba!! Tym razem jego akcja ma na celu oddanie przyborów szkolnych dzieciom, których rodziców nie stać na ich zakup (takie jak linijki, zeszyty, plany lekcji, mini notatniki, naklejki, zakładki do książek). Możliwa jest nawet ich wysyłka! Organizator prosi chętnych o kontakt telefoniczny 505904182 lub na facebooku na stronie akcji tutaj ;) Możecie przekazać znajomym o tym lub komuś w rodzinie, może będą zainteresowani! Myślę, że to super sprawa.

 

♡♡♡

Co sądzicie o tego typu akcjach? Moim zdaniem to świetna i dobroczynna pomoc innym. Według mnie każdy z nas powinien robić coś w kierunku bezinteresownej pomocy. Jesteśmy ludźmi i najpiękniejsze co możemy okazać drugiemu człowiekowi to wyciągnięcie do niego ręki, gdy tego najbardziej potrzebuje. Każda pomoc jest dobra i różnej potrzebują ludzie na tym świecie. Jedni mogą potrzebować przyborów szkolnych, drudzy ubrań, a ktoś inny jedzenia. Warto pomagać innym. Być może w przyszłości ktoś z nas też będzie potrzebował odrobiny serca ze strony niby obcych nam ludzi.
Przy okazji mała informacja dla Was, że kolejny post z serii o szkole pojawi się w tym tygodniu.

Do następnego
 Werka

6 komentarzy:

 1. Jak najbardziej jestem za takimi akcjami, bo jest na świecie, a nawet w naszym kraju mnóstwo mniejszych i większych dzieciaków, które są w trudnej sytuacji i potrzebują pomocy, a nie są niczemu winne, że nie żyją w luksusach...

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę świetna akcja, aby w naszym państwie było ich coraz więcej. Bardzo podoba mi się twój wystrój bloga :)
  www.pabloinez.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na akcję! To piękne, że takie osoby pragną zrobić coś dla drugiego człowieka! Sama siedzę trochę w organizacji działań charytatywnych, mam własne stowarzyszenie i naprawdę uważam, że to bardzo ważne, żeby nieść bezinteresowną pomoc :)

  Zapraszam również do mnie :)
  http://w-wigilijna-noc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Super akcja! Dobrze,że na świecie są takie osoby które chcą pomagać.. To naprawdę piękny gest :)

  versanell.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze aktywnie wspieram takie akcje, dorzucam się do wszystkich zbiórek. Uważam, że trzeba pomagać tym, którzy mają mniej od nas.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniale, że angażujesz się w takie akcje. Na pewno karma do Ciebie wróci. Pozdrawiam kochana :)

  OdpowiedzUsuń